Jak manifestować swoje marzenia

Manifestuj swoje marzenia

Jak spełnić swoje życzenia

* 10 minut dziennie *

Krok 1: Zdefiniuj swoje życzenie

Zapisz wszystkie szczegóły swojego życzenia, które chcesz zamanifestować - im wyraźniej wiesz, czego chcesz, tym lepiej.
Na przykład możesz napisać „Chciałbym poznać mojego partnera życiowego”, a następnie podać wszystkie szczegóły dotyczące tego, jak chcesz, aby twój związek był.
Następnie musimy połączyć nasze osobiste życzenie z korzyściami dla innych. Robienie tego wydaje się bardziej skomplikowane niż jest. Na przykład, jeśli chcemy założyć firmę, najpierw zastanawiamy się nad wszystkimi jej cudownymi aspektami i zapiszemy je na naszej liście. Następnie kontynuujemy naszą listę ze wszystkimi korzyściami, które inni otrzymają również dzięki naszej udanej działalności. Na przykład chcielibyśmy, aby inni byli zadowoleni, otrzymując wspaniałe produkty po uczciwej cenie itp.
Lub, jeśli chcemy znaleźć partnera, zapisujemy, w jaki sposób, jako para, możemy przynieść szczęście także innym. Na przykład nasze szczęście może pozwolić nam bardziej wspierać naszych przyjaciół i rodzinę.
Dlaczego ta miłość do innych jest tak ważna? Ponieważ miłość dodaje ogromnej ilości energii do naszego pragnienia i właśnie ta energia wciągnie do naszego życia, co tylko chcemy.

Medytacja z Ziemią ciała

Kolejny element, z którym będziemy medytować do Ziemia - stanowi ok 12% nas.
To cały ten PROCH z którego powstaliśmy i w który się obrócimy...

Praca z Ziemią uruchamia bardzo oczyszczający i uzdrawiający proces w naszym wnętrzu.

To energia trwałości, pewności, niezawodności, to spokój i stabilizacja, utrzymanie tego, co posiadasz, działanie w ramach przyjętych ograniczeń.
Kształty płaskie, rozległe, rozciągnięte, kolory Ziemi i kolor żółty uważany za kolor społeczny.

Zapraszam na uziemiającą, stabilizującą, oczyszczającą i uspokajającą medytację z elementem Ziemi ciała :)

spotykamy się w niedzielę (17.03 godz.20.00)
    w Good Life Academy  (Warszawa , ul. Paryska 6/8) Mapka dojazdu

Medytacja elementu Ziemi

Poczuj, jak złoto-brązowa fala otula Cię swoim ciepłem, napełniasz się nim z każdym wdechem.
Z wydechem Ziemia zabiera zbędne emocje i użyźnia Twoje pole życia.
Oddychaj Ziemią, poczuj jej zapach, poczuj oparcie, jakie Ci daje.

Stara sztuka uzdrawiania

"Bez opuszczania domu człowiek może poznać wszystko, co znajduje się w niebie i na ziemi. Bez wyglądania przez okno może zobaczyć jak urządzone jest niebo. Ci, którzy szukają na zewnątrz, znajdują tym mniej, im więcej podróżują. Mędrzec wie wszystko, nie ruszając się z miejsca, widzi wszystko bez patrzenia. Nie robi nic, a jednak osiąga (najwyższy cel)!"

LAo Tzu, Tao Te Czing

Medytacja dwóch serc

Celem medytacji o dwóch sercach jest osiągnięcie kosmicznej świadomości czyli duchowej iluminacji. Jest to również forma służenia światu, gdyż podczas tej medytacji w pewnym stopniu przywracamy w nim harmonię, błogosławiąc całą Ziemię czułą miłością.

Metoda medytacji o dwóch sercach opiera się na założeniu, że niektóre główne czakry są "drzwiami wejściowymi" dla określonych stanów psychicznych lub poziomów świadomości. W celu osiągnięcia iluminacji, czyli doświadczenia kosmicznej świadomości, wystarczy w dostatecznym stopniu zaktywizować czakrę ciemieniową. Dwa bliźniacze serca, o których mowa w nazwie medytacji, to czakra sercowa, będąca ośrodkiem emocji, oraz czakra ciemieniowa, stanowiąca ośrodek Boskości w człowieku. Po dostatecznym pobudzeniu czakry ciemieniowej (inna nazwa: czakra koronna) otwiera się i zwraca ku górze dwanaście jej płatków, co przypomina złoty kielich, koronę, lotos lub złoty kwiat. W ten sposób czakra przygotowuje się do przyjęcia duchowej energii, która następnie rozprowadzana jest do wszystkich części ciała. Czakrę symbolizuje święty Gral. Korona noszona przez króla lub królową jest niedoskonałym symbolem niemożliwej do opisania, świecącej oślepiającym blaskiem u osób o wysokim rozwoju duchowym, czakry ciemieniowej (koronnej).

TandenCo to znaczy być w swoim centrum/wypośrodkowanym? W terminologii Qi Gong, oznacza to koncentrację energii w centrum ciała. Centrum to nazywane jest Dan Tien (lub Dan Tian), co oznacza "pole eliksiru" - miejsce do gromadzenia energii. Pomyśl o Dan Tien jako o rezerwuarze i miejscu wewnętrznej siły. Dolne Dan Tien znajduje się w podbrzuszu pomiędzy pępkiem, a wzgórkiem łonowym; koresponduje z fizjologicznym działaniem narządów rozrodczych i jelit. Psychologicznie jego działanie odczuwane jest jako poczucie stabilności i równowagi. Jest również źródłem mocy dla naszej siły fizycznej, wigoru, witalności i mocy wewnętrznej (choć w zasadzie to jedno i to samo - przyp. tłumacza)

Kiedy osoba jest połączona ze swoim centrum, nie tylko jest fizycznie silniejsza i bardziej witalna, ale również jest bardziej stabilna emocjonalnie. Wyobraź sobie, że stres i życiowe wzloty i upadki nie wpływają aż tak druzgocząco na Ciebie, nie musisz ich przeżywać, tak, jak wcześniej. Wyobraź sobie, że ludzie w Twoim życiu nie są w stanie wyprowadzić Ciebie z równowagi. Kiedy jesteś zcentrowany, te wyzwania już nigdy nie wpłyną na Ciebie negatywnie. Przez koncentrację energii w centrum, stajesz się samostanowiący.

Jeżeli nawet twój pokój nadaje się do medytacji, ale zaciskasz szczęki, masz sztywny kark i plecy, napięte barki, a żołądek jest wzburzony, nie będziesz w stanie prowadzić energii chi i ukończyć orbity mikrokosmicznej. Odpowiednie, „rozluźnione" nastawienie i trzydzieści sześć głębokich oddechów przeponowych pomoże ci uspokoić umysł i zrelaksować ciało, jednak aby osiągnąć pełen spokój, trzeba czegoś więcej, niż zwyczajnego rozluźnienia napiętych mięśni i roztrzęsionych nerwów. Aby osiągnąć stan głębokiego i trwałego relaksu, musimy rozwinąć uczucie pokoju wewnątrz naszych najgłębszych części. Dopiero, gdy nasze narządy wewnętrzne, takie jak serce, płuca, wątroba, nerki i żołądek, układ nerwowy i krążenie są rozluźnione, możemy odczuć to samo w sferze psychicznej. Aby sięgnąć do tych narządów, starożytni Taoiści wynaleźli prosty sekret, „wewnętrzny uśmiech".Wewnętrzny Uśmiech